LOGIN

KALENDÁR

Marec 2021
P U S Š P S N
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

PLAYER

Eshop

Pripravili sme si pre vás tričká, ktoré si môžete zakúpiť v našom eshope. Návrhy tričiek si môžete prezrieť kliknutím na odkaz, a objednať emailom.

Anketa

Počuli ste už novinku Gladiator - Nechcem o teba prísť?
ÁNO

3 hlasov - 100%
NIE

0 hlasov - 0%
Spolu hlasov: 3

Z filmovania

Aktualizované: 18.10.2018 19:59:53

Rozhovor s Mikom :: Gladiator a PS tour 2007 :: Rozhovor s Peťom Slamečkom :: Z filmovania

Z filmovania - videoklip "Gladiator - Holubienka sivá"
Ak Vás zaujal videoklip ku skladbe Holubienka Sivá skupiny Gladiator, možno Vás zaujme aj malý pohľad do zákulisia a výroby tohto videoklipu.
Výroba celého videoklipu bola limitovaná na 1 mesiac od prvého stretnutia s Gladiatorom. Prípravné práce, vrátane tvorby scenára, si vyžiadali 2 týždne, nakrúcanie videoklipu trvalo 8 hodín. Animovať sme začali už pred nakrúcaním, kedže išlo o náročný a zdĺhavý projekt. Nakrúcanie bolo realizované v exteriéri...

Videoklip je vytvorený z animácií, do ktorých je vložený reálny kmeň stromu a spevák. Práve kvôli špeciálnym animovaným kompozíciám bolo nevyhnutné navrhnúť každý záber videoklipu formou storyboardu.

Vznikli ceruzkou načrtnuté zábery, vložené do technického scenára. Bez neho by bolo nemožné klip v tejto podobe realizovať. Technický scenár presne popisuje poradie záberov, poradie klapiek a technické detaily, súvisiace s nakrúcaním.

Samotné nakrúcanie trvalo veľmi krátko - približne 8 hodín. Najťažšie bolo totiž pripraviť technický scenár a vyrobiť animované kompozície. Strom, pri ktorom sme realizovali nakrúcanie, je na Bratislavských Zlatých pieskoch.

Začali sme západom slnka, pri ktorom si spevák sadá k stromu a začína sa ponárať do spomienok na svoju milú.

Svet okolo neho sa mení, strom ožíva a obloha svieti namodro.

Kládli sme dôraz na silné vizuálne podanie, ktoré vhodne dopĺňa smutnú melódiu piesne.

Takto vyzeral načrtnutý záber so stromom v technickom scenári. Na tomto nákrese sú aj kvety, ktoré sme pre krátkosť času nakoniec nemohli použiť.

V ďalšom načrtnutom zábere vidíme prilietať svetlušku.

Zábery sme filmovali potme. Použili sme kľučovacie zelené pozadie, ktoré nám pomohlo vložiť reálny kmeň s reálnym spevákom do animovaného sveta.

Na fotografii je Milan s monitorom, ja so scenárom a náš hlavný kameraman Jožo.

Z húštiny prilieta rozprávková svetluška.

Tento záber na svetlušku trvá vo videoklipe 4 sekundy, ale jeho vykreslenie (rendering) pri výrobe trvalo okolo piatich hodín.

Svetluška mávnutím čarovného prútika otvára spevákovi pomyselný druhý svet.

Druhý svet bol zložený prevažne z oblakov motýľov a kvetov. V pôvodnom scenári sa mali objaviť motýle a kvety aj v skutočnom svete pri strome, no pre krátkosť času sme od tejto myšlienky museli upustiť.

Druhý svet bol kompletne animovaný a neboli do neho vkladané žiadne reálne zábery.

Holubienka sivá v nebi v podobe víly posiela fúknutím znamenie.

Pozerajúc na monitor sme sa počas celého nakrúcania podrobne kontrolovali technické detaily záberov. Aj malá chyba by mohla spôsobiť neskôr veľké problémy.

Spevák (Miko) vystupuje vo videoklipe v letnej košeli. V skutočnosti bola pri nakrúcaní obrovská zima (niečo nad nulou), preto musel medzi jednotlivými klapkami dostávať doping v podobe teplého čaju a zimnej bundy. Na fotografii je spolu s našou produkčnou Barbarou.

Aj členovia skupiny Gladiator si prezerajú nafilmované zábery.

V Holywoode robia animované filmy veľké tímy grafikov na desiatkách - až stovkách počítačov. Aby sme dosiahli uspokojivý výsledok, museli sme byť zavretí v štúdiu niekoľko týždňov. Vyvinuli sme veľkú snahu vytvoriť nezvyčajný videoklip. Veríme, že si nájde viac priaznivcov ako odporcov. Ak ste videoklip videli, privítam v diskusii Váš názor.
top
johnny89