LOGIN

KALENDÁR

Marec 2021
P U S Š P S N
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

PLAYER

Eshop

Pripravili sme si pre vás tričká, ktoré si môžete zakúpiť v našom eshope. Návrhy tričiek si môžete prezrieť kliknutím na odkaz, a objednať emailom.

Anketa

Počuli ste už novinku Gladiator - Nechcem o teba prísť?
ÁNO

3 hlasov - 100%
NIE

0 hlasov - 0%
Spolu hlasov: 3

Rozhovor so Slamkom :-)

Aktualizované: 18.10.2018 19:59:53

Rozhovor s Mikom :: Gladiator a PS tour 2007 :: Rozhovor s Peťom Slamečkom :: Z filmovania

Dopočula som sa, že sa Vám zakladá fanklub.... Chcela by som vedieť aký máte názor na fankluby??? Myslite si, že sú pre skupiny, spevákom určitým prínosom???
Určite áno a veľmi záleži aj na tom, kto ten FC má na starosti. V poslednú dobu sa nám to rozbieha dobre a začína to rásť a rásť a dúfam, že sa bude mať o to stále kto starať. Ďakujem v prvom rade Maťke a je dobre, keď kapela má okolo seba ľudí, a majú pocit z toho, že sa niekomu páčia

Tak v skratke.. čo mate nove?????
Čo máme nové v kapele?? Ježiš vysielačky :-)

Nejaké nové deti, alebo frajerky?
Nie, ak neberieme ako novinku narodenie Georgiovej dcéry, tak nie. Máme stále veľa koncertov, ideme na dovolenku začiatkom augusta. Každý tam máme 10 dní, tak si to ideme užiť.

Aká hudba sa Vám páči, teda čo počúvate a aj naopak – teda nepáči a nemáte radi.... :o)
Že by existovala vyslovene nejaká hudba, ktorú by som nemal rád nemôžem povedať, lebo ja sa snažím nechať priestor a porozumieť všetkému, všetko má svojich fanúšikov a priaznivcov, preto sa mi zle negatívne vyjadruje o nejakej hudbe, ale nemám rád v hudbe vulgarizmy a podobne, to nemusím. To nie je ani hrdinstvo, to mi popravde nesedí. A inak sa na SR objavuje dosť zaujímavých kapiel, nepamätam si dobre názvy, ale objavujú sa dobré muziky. Začína sa mi pozdávať tvorba skupiny Yellow, kde občas aj vypomôžem, tak tie pesničky, ktoré sa momentálne dostávajú von od tejto kapely, tak sa mi pozdávajú. A čo sa mňa týka, tak som dávnejšie počúval hudbu ako Aerosmith, Nirvana a teraz som preladil na HIM, ale skôr taká tvrdšia rocková muzika.

Chcela by sme vedieť, ako hodnotíte súčasnú slovenskú hudobnú scénu?
To som už skoro v podstate aj povedal. Funguje to asi tak, čo sa týka koncertov, tak tie kapely sú dosť stále a aj keď idete na festival, tak vidíte skoro stále rovnaké kapely, teda okrem tých komerčnejších. Ja som rád, že tá muzika ide dopredu a budeme sa stále mať na čo tešiť.

Už ste zopár koncertov, odohrali aj v Čechách, myslíte si, že klubová scéna je tam na vyššej úrovni ako tu na Slovensku?
V Čechách je tá klubová scéna na trošku inej úrovni. Veľmi sa tam drží rocková a metalová muzika, ktorá tam ešte dosť funguje aj po kluboch. Nedávno som bol v jednom klube a hrala tam skupinka..., neskutočný „nářez“ by sa dalo povedať, bolo tam 5000 ľudí, a v Čechách metalová muzika naplní halu. K nám sa to ani nedostane. Hrali sme viacero koncertov, niekedy bolo aj menej ľudí, niekedy úplne v pohode, napríklad v Prahe a Brne sa pamätám, že boli úplne v pohode a raz sme mali turné s No Name no a tam boli super koncerty. Tam bolo veľa ľudí.

No a teraz k mojej.. obligátnej otázke... :o) Čo hovoríte na skupinu Desmod? Tento rok boli chalani Zlatí Slávici.... Myslíte si, že si to zaslúžili....:o))
Ja si myslím, že aj určite áno. Ale bolo to super aj v tom, že sme tam vtedy sedeli s nimi na tom Slávikovi a cítili sme tam tú atmosféru a tešili sme sa s nimi.

A nie je vám ľuto, že ste stále nominovaní a Zlatý Slávik nikde??
Je to možno práve, že sme boli veľakrát nominovaní a práve v poslednú dobu, ale to je skôr o ľudoch. To ľudia posielajú hlasy a niektorým viac, niektorým menej. A je to viac menej vec ľudí ako zahlasujú.

Máte dajakú obľúbenú skladbu či klip, ktorý Vás zaujal od DESmodu???? :o)
Od Desmodu? Názov neviem, niektoré tie skladby sú fajn. Neviem ako sa volá tá pesnička, myslím, že Záchranný pás, tá sa mi celkom tak pozdáva, aj so Z. Smatanovou čo mali Pár dní. Tie klipy v televízii.

No a na záver, čo by ste odkázali fanúšikom skupiny Desmod a hlavne samotným chalanom ??
Čo by som odkázal skupine Desmod? Ako chalanom z Desmodu? Neviem, či je niečo, čo by som im chcel odkázať :-) Že ich pozdravujem, že Rišovi Nagyovi odkazujem, že ho prídem pozrieť do toho nového podniku, čo otvoril v Nitre, som tam ešte nebol. Povedal, že tam má dobré pivo, takže určite sa tam zastavím. No a nech im to tak hrá ako doteraz, aby sa udržali, aby to bolo čo najdlhšie a že na najbližšom Slávikovi budeme my druhí teda :-)

Ako bolo v Mníchove?
V mníchove bolo super, V mníchove to nemalo chybu

Boli ste tam ako samostatná kapela, alebo ako predkapela s niekým?
Boli sme tam s Yellow. Ja som si zahral 2 koncerty, prečo nie na druhej strane. Neviem, ako sa volá ten chalan, Roman, nespomeniem si na priezvisko. Sa o nás super postaral, kúpil nám taký súdok piva, strašne dobré to pivo bolo, doteraz nanho spomíname. Bola aj nejaká grilovačka, opekačka, posedeli sme večer. Na druhý deň sme boli pozrieť na chvíľočku Mníchov, na nejaké nákupy a večer bol koncert. Cesta tam aj naspäť bez akýchkoľvek problémov. Nikomu sa nič nestalo, neochorel, neumrel :-)

Sú koncerty v zahraničí lepšie ako na Slovensku?
Tí ľudia, ktorí sú v zahraničí, väčšinou teda Slováci, ktorí tam žijú a prídu sa pozrieť. V Londýne aj v taliansku to bolo robené pre ľudí, ktorí pracujú v týchto mestách. Je to cítiť, že títo ľudia sú rok, dva preč so Slovenska a radi sa prídu na koncert domácej skupiny zabaviť.

A čo sa týka organizácie?
Ťažko porovnať, lebo na slov. existuje veľmi veľa spôsobov organizácie koncertov a naozaj akože niektoré a hlavne tie väčšie festivaly sú spravené naozaj dobre, a funguje to ako má, v niektorých prípadoch to treba ešte dotiahnuť v určitom smere. No a v tom zahraničí tam nie je absolútne žiadny problém

Čo hráte radšej?? Na Vašom turné, alebo nejaké festivaly?
Všetko má svoje pre a proti. Lebo keď máme svoje turné, tak je pravdepodobnosť, že ľudia prídu len na nás, sú tam len naši fanúšikovia. A na festivaloch je strašne veľa ľudí, aj 10-15 tisíc, ale stále musíme rátať s tým, že sa tam nájdu aj ľudia, ktorí nás neobľubujú. Ale našťastie to až tak nepociťujeme.

Chcete sa vyjadriť nejako ku konfliktu v Považskej Bystrici??
Neviem, či sa k tomu treba vyjadrovať. Podľa nášho názoru je to chyba ochranky, organizácie a neviem už akým spôsobom to bolo dopustené, ale nesmie sa človek zdola, z publika akýmkoľvek spôsobom dostať na pódium, zvlášť pri takom počte ochrankárov ako boli tam. Takže berieme to ako chybu organizácie

Uvažujete isť niekedy do Čiech na koncert?
Do Čiech? V dohľadnej dobe si myslím, že nie, aspoň mi Maroš nič nehovoril.

Prečo názov Gladiator? Veď s starom Ríme to znamenalo otrok
Ten názov vznikol už veľmi dávno, ja som v kapele ešte nebol, ale malo by to symbolizovať niečo silné.

Aké baby sa ti páčia?
Som si uvedomil teraz keď som bol v tom Mníchove, že asi všetky Slovenky :-) Lebo tam je s tým trošku iné, akonáhle sme sa vrátili sem, tak pri pohľade na naše ulice sme zistili, že sme naozaj na Slovensku.

A čo sa páči viac, zahraničné baby, či na Slovenky?
Slovenky. Stalo sa nám, že keď sme boli v mníchove, tak sme si s Livom povedali – pozri táto Nemka je celkom pekná - a ona sa k nám otočila – hovorili ste niečo chlapci? Tak tak to je asi.

A angličanky?
Angličanky - to je ešte horšie.

Odkaz pre fanklub
Ďakujeme Vám, čo pre nás robíte a dúfame, že sa to bude stále rozrastať.

top
johnny89