LOGIN

KALENDÁR

Marec 2021
P U S Š P S N
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

PLAYER

Eshop

Pripravili sme si pre vás tričká, ktoré si môžete zakúpiť v našom eshope. Návrhy tričiek si môžete prezrieť kliknutím na odkaz, a objednať emailom.

Anketa

Počuli ste už novinku Gladiator - Nechcem o teba prísť?
ÁNO

3 hlasov - 100%
NIE

0 hlasov - 0%
Spolu hlasov: 3

Gladiator a PS tour 2007

Aktualizované: 18.10.2018 19:59:53

Rozhovor s Mikom :: Gladiator a PS tour 2007 :: Rozhovor s Peťom Slamečkom :: Z filmovania

11.4.2007 začalo spoločné turné skupín Gladiator a PS. Nám sa podarilo pred koncertom v Detve položiť zopár otázok Mikovi a Georgiovi a tu Vám ponúkame zopár zaujímavých odpovedí :-)

Začalo sa Vaše koncertné turné s PS. Zvyknete si pozývať na koncerty predkapely?

Miko - áno, doteraz sme vždycky mali na koncertoch nejakú predkapelu.


Máte nejaký nesplnený sen, s kým by ste si chceli zahrať na jednom pódiu trebárs ako predkapela aj vy??

Miko – ja mam všetky sny splnené (smiech :-) )


Aké vzťahy panujú medzi súčasnými kapelami? Existujú kamarátstva na pop scéne?

Miko – no jasné, určite. My so všetkými kapelami, ktoré fungujú máme dobré vzťahy, s niektorými máme taký profesionálny vzťah, ale s niektorými sme kamoši. Napríklad hlavne tými z Nitry máme kamarátsky vzťah a stretávame sa často aj v nejakých podnikoch večer.

Georgio – S Horkýže slíže máme nadštardardné vzťahy, s Desmodom, s No Name


Máte obľúbené pódium, kde vždy radi vystupujete?

Georgio – máme radi letné festivaly a vždy sa tešíme na turné, kde predstavujeme viac pesničiek ako na festivaloch, väčšinou hráme hodinu, hodinu a pol. Turné, ktoré tu máme, je pripravené s plachtou, videom, so svetlami.


Aké zážitky z koncertných šnúr Vám najviac utkveli v pamäti?

Miko – to je to pamäť. Tá chýba. (smiech :-) ) Máme kopec zážitkov malých aj veľkých, ale utkvel mi v pamäti jeden, keď sme z pódia stratili Maroša. Hrali sme koncert, a bol tam taký typ pódia, že bolo pódium, potom bola kúsok medzera, a potom to pódium pokračovalo. A Maroš si proste v tej tme nevšimol, že končí pódium, hrali sme pesničku a odrazu sme počuli veľký rachot a Maroš tam z pódia spadol. Našťastie sa mu nič nestalo, aspoň on to tak tvrdil :-) .


Na našej stránke sa často objavujú priania fanúšikov, aby Gladiator hrával na koncertoch aj staršie veci z anglických albumov. Neuvažujete o tom?

Georgio – no práve teraz na tomto turné sme to spravili. Niektoré pesničky sme proste prestali hrávať, lebo ten program by bol strašne dlhý, keby sme mali hrať všetky pesničky. Museli sme postupne vyhadzovať a triediť to, ale na tomto turné odznie aj pesnička In your head, ktorú sme v podstate oprášili a prerobili, je z nášho tretieho albumu Tretie oko a myslím, že ju budeme hrať tento rok aj na festivaloch.


Blíži sa leto a s ním aj kopec festivalov. Vnímate ich skôr pracovne, alebo ako relax?

Miko – práveže my ich vnímame ako výlety. Každý ten festival je pre nás malým spôsobom aj výlet. Atmosféra tým dýcha, chodia tam ľudia stanovať, zabávať sa. Potom sa tá nálada prenesie aj na nás. Stánky, ľudia sa bavia, popíjajú, pojedajú a popritom obrovská muzika, všetko v prírode, ono to má výbornú atmosféru. Ružiná bola minulý rok dobrá, Duchonka, to všetko dýcha takou výletovou atmosférou.


Odkiaľ čerpáte energiu?

Miko – zo slnka (smiech :-) )


Aké sú Vaše záľuby, hobby? Čo robí kapelník, keď kapela nehrá??

Georgio – málokedy nehráme, minulý rok sme odohrali nejakých 150 koncertov, dospávame a potom nejaký čas si musíme nechať aj na natáčanie platne, videoklipov. Takže veľa času ani nie je. Možno občas nejaký ten šport, možno týždeň dovolenky počas roka, ale to je tak všetko.
Miko – u mňa je to pestrejšie, ja chodím aj plávať, chodím hrávať squash, ten šport je tam počas tých voľných dní častý a teraz som sa rozhodol tento rok, že budem trošku turistikovať. Aj včera sme otvárali turné v Trstenej, na Orave, krásne hory, prostredie. Tak to by som chcel - zažiť trochu turistiky.


Chodíte sami na takéto výlety, ale musíte mať okolo seba veľa ľudí?

Miko – ja mám rád hurhaj a tá túra sa musí vždy ukončiť, alebo teda plánujem dobrou akciou na chate do rána. To musí byť.
Georgio – V podstate nejde ani o tú túru :-)


Hráte na gitare a bicích. Máte ešte obľúbený iný hudobný nástroj?

Georgio – klavír
Miko - gitara je úplne najlepší.. Nič. Gitaru


Čo Vás dnes najviac inšpiruje pri tvorbe nových pesničiek?

Miko- ten pocit, ktorý práve prežívame, život okolo nás. Asi to čo prežívame. Keď mám pekné obdobie, tak asi to, keď mám trošku škaredšie, tak aj to. A muzika ktorú počúvame. Aktuálne počúvam Snow Patrol, super vecička. Poznáš?

Lívia - Nie.

Miko - Tak si to niekedy vypočuj, odporúčam. Niečo podobné ako Coldplay.


Čo nastane, keď počujete hrať Gladiator z rádia? Premietne sa Vám v hlave videoklip tej skladby, proces tvorby?

Miko – v prvom rade sa vždy poteším, lebo je to pre mňa dobrá vec a som rád keď počujem pesničku z rádia, je to dobrý pocit


Máte radi nahrávanie videoklipov?

Georgio – to ani moc nie, je to pre nás najnemilejšia činnosť zo všetkého. Máme radi prácu v štúdiu, koncerty, ale videoklipy sú pre nás moc ťažké, nie sme dobrí herci, vlastne nie sme vôbec herci a teraz sme sa rozhodli, že v klipoch bude účinkovať už len Miko.
Miko – alebo budú kreslené :-)


A čo spomínaný klip k pesničke Anjel?

Miko – možno pri Anjelovi 2, ak bude.


Čo pre Vás znamená popularita?? Je príjemné byť populárny? Využívate to nejako??:)

Georgio – neni kde. Ja to vnímam úplne normálne. A keď ma niekto neznámy pozdraví na ulici a niečo mi povie, tak je to je to v pohode, ja sa s nim bavím o práci. Teraz to už vnímam normálne.


Na Vašich koncertoch sa objavuje väčšinou ženské publikum. Ako vnímate svoje fanynky? Máte medzi nimi aj kamarátky, alebo radšej nenadväzujete užšie priateľstvá?

Miko – keď sa vraciame na tie isté miesta po Slovensku, tak veľakrát tam už máme aj kamarátky, poznáme sa, svoj osobný život.


Aké baby sa Vám páčia?

Georgio – každý má nejaké, nemám nejaký vyhranený typ dievčaťa
Miko – mne sa páčia také šmrncovné, šťavnaté, s peknými prsiami a hlbokým pohľadom :-)


Ste zamilovaní?

Miko – áno, ja som
Georgio – áno


A čo známe rockerské heslo: sex, drogy, rock´n roll??

Miko – poznáme to a je to fajn, sex je super, rock´n roll ešte lepší :-)
Georgio – platí to určite, niekde to muselo vzniknúť.


Čomu by ste sa venovali, keby ste nerobili hudbu??

Georgio – fúha, tak to vôbec neviem. Nad tým som už veľakrát rozmýšľal, ale nikdy ma nič nenapadlo také, že čo by ma tak skutočne bavilo. Možno architektúra, to je aj dosť podobné muzike.
Miko – ja by som bol maliar. Maľoval by som pekné tvary a krajinky. To by ma bavilo.


Čo by ste odkázali Vašim fanúšikom??

Miko – tešíme sa, že sa rozbehol fanklub a chceme ich všetkých pozdraviť, nech prídu na nejaký letný koncert, keď budeme hrať a určite si niekedy dáme taký pokec na stránke, ktorý potom pripravíš :-)


Ďakujem za rozhovor

Rozhovor pre Vás pripravila Lívia :-)
top
johnny89